طرز تهیه ژله گیاهی

طرز تهیه ژله گیاهی

0 766
1
1

طرز تهیه ژله گیاهی:

مواد لازم:

روغن جامد گیاهی یا کره گیاهی ۲۰۰گرم

پودر قند                                 ۲۵۰گرم

هل یا وانیل به اندازه کافی

خلال پسته به اندازه کافی

طرز تهیه:

ابتدا رو غن و پودر قند را با همزن میزنیم تا حالت پوکی پیدا کنه، بعد آرد رو کم کم اضافه میکنیم و در آخر هم پودر نارگیل و هل یا وانیل را با بقیه مواد مخلوط میکنیم.

حالا به موادمون حدود ۸ ساعت استراحت میدیم تا به اصطلاح خودش رو بگیره و بعد از اون شروع به قالب زدن میکنیم حالا با هر قالبی که تو خونه دارید میتونید اینکارو انجام بدید.بعد از قالب زدن به سلیقه خودتون میتونید روی شیرینی ها رو با خلال پسته یا هر چیز دیگه ای که دوست دارید تزئین کنید.

فر رو در دمای ۲۵۰ درجه تنظیم میکنیم و شیرینی ها را برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن قرار میدیم.

شیرینی ما بعد از اتمام این زمان آماده است. میتونید به جای پودر نارگیل، از پودر گردو یا پودر بادام هم استفاده کنید درنتیجه یه شیرینی متفاوت دیگه با طعم گردو یا بادام خواهید داشت.

دسر آناناس با مخلوط میوه

مواد لازم:

کمپوت میوۀ مخلوط یک عدد

طرز تهیه:

با چاقو بصورت طولی از وسط دو نیم کرده و با دقت داخل آن راطوری خالی میکنیم که از دیوارۀ آن یک بند انگشت فاصله داشته باشد.آناناس های اضافه را خورد میکنیم و همراه با کمپوت میوه، داخل آناناس ها را پر میکنیم و در یخچال میگذاریم تا سرد شود.

این دسر بخاطر ظاهر زیبا و رنگی که داره مخصوصاً برای بچه ها خیلی مناسبه و همینطور درست کردن آن، زمان زیادی نمیبره.اگه دوست ندارید از کمپوت استفاده کنید میتونید از میوه های تازه بصورت خورد شده استفاده کنید در هر صورت خوشمزه میشه و با خوردن آن تونستید کلی ویتامین به بدنتون برسونید.

1

SIMILAR ARTICLES

حلوای آلبالو

0 210
سالاد عدس

0 281

بدون نظر

Leave a Reply

5 + دوازده =