۴۹ دلیل برای گیاهخوار بودن

۴۹ دلیل برای گیاهخوار بودن

1 1298
1
1
۴۹ دلیل برای گیاهخوار بودن

۱-صرفه جویی در سوخت فسیلی: ۷۸ کالری سوخت فسیلی برای تولید ۱ کالری پروتئین گوشت گاو,۳۵ کالری برای ۱ کالری گوشت خوک,۳۲ کالری برای ۱ کالری گوشت پرندگان لازم است.ولی فقط ۱ کالری سوخت فسیلی برای ۱ کالری دانه سویا لازم است.با خوردن غذاهای گیاهی به جای غذاهای حیوانی من به حفاظت از منابع غیر قابل بازیافت انرژی کمک میکنم.

۲-صرفه جویی در مصرف آب: ۲ تا ۱۵ برابر آب بیشتر برای تولید محصولات حیوانی نسبت به محصولات گیاهی نیاز است.من با گیاهخواری به صرفه جویی در مصرف آب کمک میکنم

۳-استفاده بهینه از حبوبات: ۱۶ پوند دانه سویا و حبوبات برای تولید ۱ پوند گوشت گاو,۳ تا ۶ پوند برای تولید ۱ پوند گوشت بوقلمون و تخم مرغ,با خوردن مستقیم غذاهای حبوبات دار من با گیاهخواری ذخیره غذایی را بهینه میسازم و به محیط زیست کمک میکنم.

۴-حفاظت از خاک: وقتی حبوبات و دانه ها به طور بهینه مورد استفاده قرار بگیرند خاک سطحی به طور اتومات کارآمد تر و با ارزشتر میشود و ما از منابع کمتر بهره برداری میکنیم تا برای همان تعداد افراد غذا تهیه نماییم.
۵-نجات جنگل ها: روزانه جنگل های استوایی در برزیل و سایر مناطق گرمسیری در حال نابود شدن هستند زیرا دامداری ها برای پرورش دام زمین بیشتری نیاز دارند و جنگل ها را نابود میکنند.با حمایت نکردن از صنعت گوشت من بطور مستقیم تقاضا برای غارت گنجینه های غیر قابل جایگزین را کاهش میدهم.از آنجا که جنگل ها ذخایر هوای ما را تصفیه میکند و محتوای منابع گیاهی برای ساخت داروهای جدید است این تخریب غیر قابل جبران است.

۶-زیبایی روانی: بخش هایی از جسد حیوانات که در فریزر یا در رستوران ها نگهداری میشود,هرگز نمیتواند از لحاظ حواس پنجگانه انسان به اندازه ی غذاهای گیاهی سالم و بی خطر و شادی بخش روح باشد.فقط عادت میتواند باعث شود که کسی این را درک نکند.تغییر در رژیم غذایی این را خود به خود آشکار میسازد.

فواید گیاهخواری برای سلامتی

۷-ماده ی مغذی و مورد نیاز انسان برای عملکرد بهینه بدن نیست که در غذاهای گیاهی وجود نداشته باشد.

۸-چربی بالا+کلسترول: غذاهای حیوانی چربی بالاتری نسبت به بیشتر غذاهای گیاهی دارند بویژه چربی های اشباع.گیاهان حاوی کلسترول نیستند.

۹-کربوهیدارت کم: گوشت از لحاظ کربو هیدرات دارای نقصان هست.بویژه نشاسته که برای بهبود سلامت ضروری است.

۱۰-کمبود ویتامین: به غیر از ویتامین ب کمپلکس گوشت ها عمدتا دارای کمبود ویتامین هستند.

۱۱-مواد شیمیایی کشاورزی: غذای حیوانی دارای غلظت بسیار بیشتری از مواد شیمیایی کشاورزی نسبت به غذاهای گیاهی هستند از جمله سموم و آفت کش ها و غیره.

۱۲-قرار گرفتن در معرض داروهای دامی: بیش از بیست هزار داروی مختلف وجود دارد از جمله:استروئید ها,آنتی بیوتیک ها,هورمون های رشد و داروهای دیگر دامپزشکی که به دام ها تزریق و خورانده میشود.این دارو ها زمانی که غذای حیوانی مصرف میشود به بدن انسان منتقل میشود.مضرات در مصرف ثانویه آنتی بیوتیک به خوبی مستند شده است.

۱۳-میکروارگانیسم های بیماری زا: یک میزبان باکتریایی و ویروسی و برخی از انواع بسیار خطرناک هستند که در میان حیوانات شایع هستند.میکروارگانیسم ها در غذاهای گیاهی هم هستند اما میزان و خطرات آنها برای سلامت بشر به هیچ وجه قابل مقایسه با میکروارگانیسم های گوشت نیست.

۱۴-کرم ها و انگل های دیگر گوشت(به توضیحات بالا مراجعه شود)

۱۵-غذاهای گیاهی ماندگاری طولانی تر نسبت به غذاهای حیوانی دارند.این آزمایش را امتحان کنید:یک برگ کاهو و یک پوند همبرگر را برای یک روز در مکانی قرار دهید پس از این مدت کدام یک شما را بیمار میکند؟

۱۶-نشانه های ارگانولپتیک پاتوژن ها: آیا شنیده اید که کسی از کلم بروکلی فاسد مریض شده باشد؟

۱۷-بیماری های قلبی: خوردن گوشت خطر ناراحتی قلبی را افزایش میدهد.

۱۸-جلوگیری از سرطان: تمام مواد پیشگیری کننده از سرطان در گیاهان یافت میشود.ویتامین c و B17,هیدروکینون ها,بتاکاروتن,NDGA(ماده ای که صدمات ناشی از رادیکال های آزاد را کاهش میدهد) و هیچکدام از این ها در مشتقات حیوانی یافت نشده اند.بیشتر گوشت ها وقتی پخته میشوند یک آرایه بنزنی و دیگر ترکیبات سرطان زا تولید میکنند.پیشگیری سرطان خیلی بهتر از درمان سرطان است.دانه های سویا حاوی مهار کننده پروتئاز و ترکیبات ضد سرطان قوی است که شما آنرا در مقادیر مفید در غذای حیوانی نمیتوانید بیابید.

۱۹-بیماری ها شامل ارتباط بین مصرف گوشت و طیف گسترده ای از بیماری های فرسوده کننده یافت شده است از جمله:
۲۰-پوکی استخوان
۲۱-سنگ کلیه و سنگ صفرا
۲۲-دیبابت
۲۳-اسکلروز چند گانه
۲۴-ورم مفاصل
۲۵-بیماری لثه
۲۶-آکنه(با غذای حیوانی تشدید میشود)

۲۷-پیشگیری و درمان چاقی: مطالعات نشان میدهد که گیاهخواران لاغرتر از گوشتخواران هستند.مرض چاقی مورد توجه بسیاری از پزشکان قرار گرفته زیرا درون خود بیماری های زیادی نهفته دارد.

۲۸-مسمومیت روده ای: شرایط فلور روده ای برای سلامت عمومی مهم است.محصولات حیوانی باعث فساد روده بزرگ میشود.

۲۹-زمان انتقال: غذای سالم به سرعت از (GI) و در زمان کوتاهی بدن را ترک میکند تا ریسک بیماری را در بدن کاهش دهد.

۳۰-کمبود فیبر: فیبر به صورت ناخواسته جذب میشود و چربی های اضافی را از روده تمیز میکند.به حرکات دودی روده کمک میکند.غذای گیاهی فیبر زیادی دارد.گوشت و مرغ و محصولات لبنی فیبر ندارند.

۳۱-مواد زاید بدن: غذای حیوانی محتوای مواد زاید هستند از جمله آدرنالین,اسید اوریک,اسید لاکتیک و غیره.قبل از اضافه کردن کچاپ بزرگترین ترکیبات شرکت کننده در طعم یک همبرگر حاوی مواد زاید حیوانی است.

۳۲-پروتئین اضافی: آمریکایی ها به طور متوسط چهارصد درصد RDA(متوسط ویتامین ها و مواد معدنی که انجمن غذا و داروی آمریکا برای مصرف پیشنهاد کرده است)پروتئین میخورند.این باعث نیتروژن اضافی در خون میشود که یک میزبان طولانی مدت است و مشکلاتی برای سلامتی ما بوجود می آورد.

۳۳-افزایش بیماری های فرسوده کننده در افراد شانس طول عمر طبیعی و بالا را از افراد سلب کرده است

۳۴-رفاه بیشتر: من از ترک گوشت و گیاهخوار بودن احساس بهتری دارم

فواید اقتصادی گیاهخواری

۳۵-هزینه های مراقبت شخصی: سالم بودن یک رژیم غذایی گیاهخواری به معنی کاهش نیاز به پرداخت هزینه های مراقبت بهداشتی است.

۳۶-هزینه های مواد غذایی: غذای گیاهخواران هزینه های کمتری نسبت به اقلام گوشتی دارند.

فواید اخلاقی گیاهخواری

۳۷-عشق به حیوانات: من همانطور که خودم را دوست دارم حیوانات را نیز دوست دارم.من تمایلی به کشتن و یا صدمه زدن به آنها ندارم.

۳۸-مخالفت علیه صنعت دامپروری: من نمیتوانم با آن مخالفت کنم اگر خودم حیوانات را به عنوان غذا استفاده کنم
۳۹-احترام به حس زندگی: من قدردانی ام را نسبت به خالقم نشان میدهم با خوردن هر چه کمتر گوشت در زنجیره ی غذایی تا آنجا که امکان پذیر باشد.
۴۰-امتیاز دهی اقتصادی: وقتی که از محصولات آنها استفاده میکنم در واقع حمایتم را از صنعت گوشت و روشی که آنها عمل میکنند نشان میدهم
۴۱-فداکاری کوچک: فداکاری که من میکنم در مقابل زندگی آنها قابل مقایسه نیست
۴۲-رژیم طبیعی: دستها و دندان و پا و روده و حتی آناتومی بدن ما شبیه گیاهخواران است.
۴۳-عمل متقابل: اگر من در کشتار حیوانات شریک شوم میبایست ضرر ناشی از این عمل را جبران کنم.
۴۴-هر چیزی که روی بدن تاثیر بگذارد تاثیر مشابهی رو افکار و روح ما نیز میگذارد.
۴۵-من به عدم خشونت معتقدم.این کشتار نیست.
۴۶-صلح جهانی: هرگز نمیتواند در میان افراد صلح برقرار باشد وقتی افراد با انواع جانداران اعلام جنگ میکنند.
۴۷-وجدان آسوده: من میدانم آنچه که انجام میدهم حق من است و احساس خوبی میکنم درباره ی تصمیم ام که گوشت نخورم.
۴۸-مثال: با زندگی به روش گیاهخواری از ارزش های اساسی آنهایی که در اطرافم هستند محافظت میشود.
۴۹-جانشین های آسان: جانشین هایی از غذاهای گیاهی برای هر محصول گوشتی وجود دارد.

1

SIMILAR ARTICLES

عسل

0 140
پروستات

0 205

یک نظر

  1. سلام .ممنون بخاطر سایت خوبتان.
    من ۵۴سال دارم وخیلی مایلم گیاه خوار شوم .اما بخاطر بچه ها که هرغذایی را نمی خورند ونمی توانم چند جور غذا درست کنم ناچار به درست کردن وخوردن غذاهای گوشتی هستم.ومشکل معده هم دارم زخم والتهاب معده.وبعضی از سبزیجات را نمی توانم بخورم.
    من ۱۶۵قدم هست و۷۱کیلو وزن دارم وبیشتر شکم من بزرگ است .
    لطفا مرا راهنمایی بفرمایید واگر امکان دارد یک رژیم به من بدهید .در ضمن من مشکل طپش قلب وفشار خون هم دارم.
    ممنونم از شما متشکرم.

Leave a Reply

پنج + 20 =