رنگ های طبیعی در خانه

رنگ های طبیعی در خانه

0 227
رنگ های طبیعی
1
1

شاید شما هم جز کسانی باشید که به دیزاین غذا و رنگ های اشتها آور غذا اهمیت میدهند اما به دلیل مضرات رنگ هایی که برای خوراکی ها در بازار وجود دارد مجبورید از آنها استفاده نکنید و علایق خود را در آشپزی زیر پا بگذارید.

رنگ‌های شیمیایی اغلب روی دو سیستم سم‌زدایی بدن مثل کلیه و کبد بیشتر از سایر اندام‌ها تأثیر سوء داشته و شدت تأثیر آن در  کودکان، خانم‌های باردار و سالمندان بیش از گروه‌های دیگر است.

ما به شما چندین راه برای فانتزی کردن خوراکی های خود البته به صورت گیاهی را آموزش خواهیم داد تا بتوانید از رنگهای زیبا در آشپزی خود استفاده کنید.

مواد لازم برای رنگ صورتی:
۱/۴ پیمانه (۶۲ گرم) چغندر پخته بدون آب ( لبو )
۱ قاشق چای خوری آب چغندر غلیظ

رنگ صورتی :

مواد را در مخلوط کن یا غذاساز با سرعت بالا میکس کنید تا یکدست شود و بعد از صافی ریز رد کنید این رنگ را می توانید در ظرف در بسته تمیز تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

مواد لازم برای رنگ زرد :

۱/۴ پیمانه آب
۱/۲ قاشق چای خوری زردچوبه

رنگ زرد :

در یک شیرجوش کوچک، آب و زردچوبه به مدت ۳ تا ۵ دقیقه بجوشانید و اجازه بدهید کاملا سرد شود و بعد آن راصاف کنید .در ظرف در بسته تا ۲ هفته در یخچال قابل نگهداری است ،
نکته ۱ : رنگ زردچوبه از ظرف هرگز پاک نمیشود.

نکته۲ : برای رنگ زرد میتوان از روش قدیمی یعنی همان زعفران هم استفاده کرد.

مواد لازم برای رنگ بنفش ارغوانی :
۱/۴ پیمانه (۳۵ گرم) زغال اخته، تازه یا یخ زده
۲ قاشق چای خوری آب

رنگ ارغوانی :

مواد را در مخلوط کن یا غذاساز با سرعت بالا میکس کنید تا یکدست شود و بعد از صافی ریز رد کنید ، این رنگ را می توانید در ظرف در بسته تمیز تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید.

مواد لازم برای رنگ سبز:
۱ پیمانه (۳۰ گرم) اسفناج ، تازه یا یخ زده
۳ قاشق غذاخوری آب

رنگ سبز :

اگر از اسفناج تازه استفاده می کنید ، بعد از شستن در یک ماهی تابه کوچک، اسفناج را در آب به مدت ۵ دقیقه با در بسته بپزید و بعد آب اضافیش را بریزید و در مخلوط کن پوره کنید (اگر دیدید مواد سفت است یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید) و صاف کنید و در یخچال قرار بدهید.اگر اسفناجتان فریزری است اول اجازه بدهید کاملا یخ آن باز شود و بعد مراحل بالا را انجام بدهید.
برای هر بار مصرف اول ۱ قاشق چای خوری از رنگ مورد نظرتان را به مواد اضافه و درصورتیکه رنگ مورد نظرتان بدست نیامد رنگ بیشتری اضافه کنید.

مواد لازم برای رنگ بنفش :

برگ کلم قرمز

  رنگ بنفش :  
یک برگ کلم قرمز را در یک ظرف مناسب گذاشته و با ریختن مقدار کمی آب روی آن و حرارت دادن، رنگ بنفش به دست می آید.

 

1

SIMILAR ARTICLES

حلوای آلبالو

0 210
سالاد عدس

0 281

بدون نظر

Leave a Reply

17 − 16 =