نان سیر

نان سیر

1 1245
1
1

مـواد لازم برای تهیه نان سیر (برای ۴ نفر) :

نان باگت/۲عدد

پنیر موتزارلا خرد شده/۱۸۰گرم

روغن زیتون/۶قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی رنده شده/۲عدد

جعفری/۱۵شاخه

زیتون سیاه بدون هسته/۱۰عدد

فلفل قرمز/به میزان دلخواه

پودر سیر/۲قاشق غذاخوری

طـرز تـهـیـه

ابتدا روغن زیتون، پودر سیر، فلفل قرمز و گوجه فرنگی های رنده شده را با هم مخلوط کنید. نان باگت را به حلقه های مساوی تقسیم و سطح آن را با این مخلوط آغشته کنید. روی آنها جعفری خرد شده هم پاشیده و سپس پنیر موتزارلای خرد شده قرار دهید و روی لایه پنیر، زیتون های سیاه خردشده بریزید. سپس نان های سیر آماده شده را در فر (که از قبل آن را روشن کرده اید) قرار دهید تا کاملا پخته شوند.

۷ راز نان سیر

نان سیر اصلیت ایتالیایی دارد اما یونانی ها هم آن را تهیه و در کنار غذایشان سرو می کنند. مردم ایتالیا برای تهیه نان سیر از نان مخصوصی به نام «بروسکتا» استفاده می کنند اما برای تهیه این پیش غذا می توان از نان باگت هم استفاده کرد. برای هرچه خوشمزه تر شدن این نان باید نکته هایی را رعایت کرد:

۱. بهتر است نان های باگت را با ضخامت ۲ بند انگشت برش بدهید. البته این برش های نان نباید خیلی نازک یا خیلی ضخیم باشند.

۲. علاوه بر گوجه فرنگی های متداول، می توان از گوجه فرنگی های گیلاسی نیز برای هرچه خوش طعم تر شدن این پیش غذا استفاده کرد.

۳. می توانید بنابر ذائقه تان، از روغن زیتون های بودار یا بدون بو استفاده کنید. البته زیتون می تواند زیتون سبز هم باشد.

۴. نانی که برای این پیش غذا استفاده می کنید، می تواند نان سبوس دار گندم باشد اما استفاده از نان جو در این غذا به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

۵. به جای پودر سیر می توانید از سیر تازه برای تهیه این غذا استفاده کنید اما نان سیر تهیه شده با سیر تازه، بوی بیشتری خواهد داشت.

۶. با اینکه زمان پخت این غذا ۷ تا ۸ دقیقه است، اما توصیه می شود ۴ دقیقه قسمت پایین فر و ۳ دقیقه قسمت بالای فر برای پخت کامل این پیش غذا روشن باشد.

۷. بهتر است نان سیر را پیش از خوردن غذاهایی مانند پاستا و مرغ بریان سرو کنید و از همراه کردن آن با غذاهای برنجی خودداری کنید.

اگر چربی خون تان بالاست

پیشنهاد می کنیم کمترین میزان پنیر را در نان سیر بریزید و به آن سیر تازه اضافه کنید. به علاوه، بهتر است نوشیدنی تان یک لیوان آب گریپ فروت تازه باشد تا به تنظیم کلسترول خونتان کمک کند.

1

SIMILAR ARTICLES

حلوای آلبالو

0 210
سالاد عدس

0 281

یک نظر

Leave a Reply

3 × 4 =