پنیر بادام خام گیاهی

پنیر بادام خام گیاهی

1 2102
1
1

پنیر بادام خام گیاهی

پنیرها و اسپردهای پنیری ساده را می توان با استفاده از فقط مغزها و بدون نیاز به فرآیند تخمیر تهیه کرد. البته شاید این پنیرها برای اسپرد مناسب تر باشند، و برای کسانی که نوع نرم تر پنیر را ترجیح می دهند، بهتر است. برای تهیه پنیر سفت با استفاده از مواد زیر، می توان از دستگاه خشک کننده استفاده نمود.
راه های دیگر تهیه پنیرهای خام گیاهی و گیاهی سفت، استفاده از پرویوتیک های وگان (ساده ترین و گران ترین راه تهیه پنیر خام وگان که بافت فوق العاده و طعم خوبی به پنیر می دهد، البته پروبیوتیک وگان در ایران موجود نمی باشد) و استفاده از محلول Rejuvelac (کمی زمان بر است اما بافت خوبی به پنیر می دهد و از جوانه گندم استفاده می کند، در آینده در این باره بیشتر توضیح می دهیم) می باشد.
مغزهای مختلف، طعم های مختلف و بافت های متفاوتی به پنیر می دهند. بادام طعم خوب و بافت کمی دانه دانه به پنیر می دهد. فندق پنیر خامه ای و زیبایی با بافت خوب ایجاد می کند. بادام هندی یک پنیر خامه ای و بافت کمی نرم تر به وجود می آورد.

مواد لازم برای تهیه پنیر بادام خام گیاهی:

یک فنجان بادام خیس خورده و از پوست جدا شده
سه چهارم فنجان آب
دو قاشق غذا خوری روغن زیتون
سه قاشق غذا خوری آب لیمو
یک حبه سیر
کمی نمک

طرز تهیه:

۱٫ بادام ها را در طول شب بگذارید در آب خیس بخورند. سپس از آب بیرون آورده و پوستشان را جدا کنید.

۲٫ تمام مواد را در دستگاه غذاساز بریزید. آسیاب کنید تا نرم و یکنواخت گردند. عجله نکنید، این کار کمی زمان می برد.

۳٫ مخلوط مغز را در توری یا پارچه مخصوص صاف کردن شیر بریزید.

۴٫ کمی آنرا فشار دهید و در مدت شب در یخچال قرار دهید تا خود را بگیرد.

۵٫ در این مرحله می توانید از پنیر استفاده نمائید، اما اگر می خواهید پنیر سفت تری داشته باشید، آن را در دستگاه خشک کننده مخصوص میوه و سبزی به مدت ۶ ساعت (۱۱۵ درجه) قرار دهید تا کاملا سفت شود.

1

SIMILAR ARTICLES

حلوای آلبالو

0 210
سالاد عدس

0 281

یک نظر

  1. خام گیاهخواری ترکیبی از گیاهخواری و خام خواری است. در این رژیم غذایی همه غذاها با منشاء حیوانی، و همه غذاهای طبخ شده در دمای بالاتر از ۴۸ درجه سانتی‌گراد (۱۱۸ فارنهایت) حذف شده‌اند. خام گیاهخواری شامل سبزیجات خام و میوه‌ها، آجیل‌ها و پوره آنها، حبوبات و جوانه‌های گیاهی، دانه‌های گیاهی، روغنهای گیاهی، گیاهان دریایی، رستنی‌ها و میوهای تازه‌است. مدلهای مختلف خام گیاهخواری وجود دارد، که شامل خام میوه خواری، آبمیوه خواری، جوانه خواری می‌شود. گاهی اوقات تعریف خام گیاهخواری به رژیم غذایی با ۷۵ درصد غذاهای خام اطلاق می‌شود.

    خام خواری (خام گیاهخواری) تغذیه با مواد خام گیاهی است که طبیعت آن را در برابر اشعه خورشید ساخته و پرداخته و در اختیار بشر قرار داده‌است، بدون این که دخالتی از نظر پختن، حرارت دادن، بو دادن و کنسرو کردن در آن بشود و یا فعل و انفعالات شیمایی در آن انجام گردد تا در نتیجه موجب تغییر حالات فیزیکی یا شیمیایی آن بشود
    با تشکر از مطالب مفیدتون
    http://shopro.ir

Leave a Reply

3 − 2 =