چگونه گیاهخوار شویم؟

چگونه گیاهخوار شویم؟

1 7109
چگونه گیاهخوار شویم؟
چگونه گیاهخوار شویم؟
1
1
وقت آن رسیده که از رازی خبردار شوید: وگان شدن کاری بسیار ساده است

قبل از آن که هر چیزی شما را به این صفحه بکشاند احتمالا اولین قدم را در مسیر وگان شدن خود برداشته اید. اینجا برای شما راه هایی که امتحان کرده ایم را می نویسیم تا مسیر پرهیجانتان راحت تر شود.

آرام پیش روید

هدفت نهاییتان را به یاد داشته باشید اما با سرعت معمول خود پیش روید. بعضی دوست دارند یک شبه وگان شوند، اگر فکر می کنید این برایتان بهترین راه است بسیار عالیست. اما اگر فکر میکنید که به زمان بیشتری نیاز دارید جای نگرانی وجود ندارد. مثل هر تغییری در زندگی، وگان شدن نه تنها به زمان نیاز دارد بلکه باید در طول زمان ببینید چه چیزی برایتان بهتر است. اینطور نیست که یک راه برای همه مناسب باشد، بلکه شما می توانید بین راه های بسیاری انتخاب داشته باشید.

اگر هر روز یک تغییر کوچک در وعده غذاییتان ایجاد کنید، راحت ترین راه خواهد بود تا غذاهای گیاهی را به رژیم خود اضافه کنید. برای شروع می توانید یک روز در هفته گوشت یا لبنیات را از غذای خود حذف کنید. یا می توانید یک وعده را به طور کلی تغییر دهید، مثلا هفته ی اول صبحانه ی کاملا گیاهی داشته باشید و هفته ی دوم ناهار گیاهی، و همینطور پیش روید. حتی می توانید یک مورد را جایگزین کنید، مثلا به جای شیر گاو از شیر سویا استفاده کنید. تقریبا برای تممام غذاهایی که فکر کنید، جایگزین گیاهی وجود دارد، پس نگران نباشید که هوس غذای مورد علاقه خود را کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید قسمت آشپزی گیاهی را چک کنید.

 راه را به درستی روید

نباید خوردن مواد مغذی از یادتان برود. صرفا چون وگان هستید دلیل نمی شود که ۱۰۰% سالم باشید، چرا که غذاهای ناسالم گیاهیِ بسیاری وجود دارد. مادامیکه غذاهای سالم گیاهی مصرف کنید داشتن رژیم گیاهی سالم با تمام ویتامین ها و مواد غذایی فوق العاده ساده خواهد بود.

خرید کنید

طعم ها و غذاهای جدید را امتحان کنید. اگر از روتین غذاهای خود خارج شوید وارد دنیای اکتشاف طعم های جدید خواهید شد. در هر گوشه ای از کره زمین هزاران دستور غذای گیاهی وجود دارد. هر اولویتی در غذا خوردن هم که داشته باشید باز هم با غذاهای متنوع و جدیدی روبرو خواهید بود. الزاما نباید یک آشپز فوق العاده باشید. بسیار لذت بخش است وقتی بتوانید با همان مواد و لوازمی که در خانه دارید غذاهای متنوعی آماده کنید.

به یادگیری ادامه دهید

به خاطر داشته باشید که وگان شدن یک مسیر یادگیریست. برای وگان شدن در دنیای گوشتخوار به شجاعت و کنجکاوی نیاز دارید. از سال ۱۹۴۴ گیاهخواری شروع شد اما همچنان برای بسیاری از مردم مقوله ی جدیدی است. لازمه ی گیاهخواری یادگیری درباره ی مراحل آن بوده و باید به خاطر داشته باشید تا در مسیر خود چه اندازه پیشرفت داشته اید.

از دیگران کمک بخواهید

“از کجا شکلات گیاهی بخرم؟” “چطور بدون تخم مرغ کیک بپزم؟” ” نمیدوانم چطور با خانوادم در مورد گیاهخواری صحبت کنم”

نگران نباشید، شما تنها نیستید.

تمام دلایلی که باعث شد گیاهخواری را انتخاب کنید، به یاد داشته باشید. احتمالا خیلی زود متوجه می شوید که گیاهخواری خیلی ساده تر از آنیست که انتظار می رفت اما اگر یک روز برایتان طاقت فرسا شد، نفس عمیق بکشید… و به دلایل خود فکر کنید. مطالعه و تماشا کردن فیلمهای علمی و همچنین نگهداری از عکس حیوانات مورد علاقه شما نیز بسیار مفید خواهد بود.

هرگز عقب نشینی نکنید

اگر به خودتان ایمان دارید، گیاهخواری به زودی طبیعت شما خواهد شد. همیشه دلایل بیشتری برای ماندن پای تصمیمتان وجود دارد تا رها کردن آن ها. کارهایی کنید تا لذت زندگی گیاهخواری را به شما یادآوری کند و روزی یک کار انجام دهید. شما راهی مهیج و عالی برای ادامه ی زندگی خود انتخاب کرده اید، مطمئن باشید که لذت خواهید برد.

ترجمه شده از سایت vegansociety.com

1

SIMILAR ARTICLES

عسل

0 140
پروستات

0 205

یک نظر

Leave a Reply

دو × دو =