گارسینیا کامبوجیا

گارسینیا کامبوجیا

0 260
گارسینیا کامبوجیا
1
1

گارسینیا کامبوجیا یک میوه ی گرمسیری است و نام دیگر آن  Malabar tamarindیا آلوچه ی  مالابار است از این  میوه درمکمل های لاغری استفاده شده است.

 افراد محلی معتقدند این میوه از تولید چربی دربدن ممانعت کرده و جلوی اشتها را می گیرد. این ماده به ثابت ماندن قندخون و کلسترول کمک می کند. از این میوه همراه با سایر ترکیبات درمحصولات لاغری استفاده می شود.

ماده ی موثر در پوست این میوه وجود دارد و هیدروکسی سیتریک اسید یا HCAنام دارد. این ماده  سوزاندن چربی را در بدن افزایش می دهد. به گزارش برخی مطالعات انجام شده موجب کاهش اشتها می شود. بنظر می رسد این ماده از عمل آنزیم citrate lyaseممانعت می کند، این آنزیم  در تولید چربی در بدن نقش دارد .

 HCAهمچنین سبب افزایش سروتونین درمغز می گردد بدین ترتیب موجب کاهش گرسنگی می گردد.

اما کاهش وزن واقعی با مصرف این ماده چندان قابل توجه نیست. در مطالعه ی مروری که نتایج آن در مجله ی Obesityمنتشر گردید، دانشمندان دریافتند افرادیکه  درطول این تحقیقات  از ساپلیمنت گارسینیا کامبوجیا استفاده  کرده اند حدود ۲ پوند  بیش از افرادیکه  از این مکمل استفاده نکرده بودند از وزنشان کم شد. محققان نمی توانند با اطمینان کامل کاهش وزن  را به مصرف این مکمل نسبت دهند. این کاهش وزن می تواند به رژیم های کم کالری  یا برنامه های ورزشی که افراد شرکت کننده دراین  مطالعات  به طور معمول دنبال می کردند،  مربوط باشد.

عوارض جانبی مصرف بیش از اندازه این گیاه :

سرگیجه

خستگی دهان

ناراحتی معده یا اسهال

1

SIMILAR ARTICLES

استویا

0 205
پیسی

0 472

بدون نظر

Leave a Reply

2 × چهار =