آشنایی با میوه های عجیب !!!

آشنایی با میوه های عجیب !!!

0 235
میوه های عجیب
1
1

۱ – Rambutan رامبوتان:

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

این میوه عجیب در جنوب شرقی آسیا می‌روید. درخت رامبوتان همیشه دارای میوه است. طعم این میوه شیرین است و می‌توان طعم آن را به انگور تشبیه کرد.

میوه درخت هالا (یا به قولی پوهالا): Hala

این میوه عجیب در قسمت های استوایی شرق استرالیا رشد می کند و به طور خام یا پخته خورده میشود. هالا یکی از موادی هست که در غذاهای مالدیوی ممکن است زیاد ببینید. جالبه که خوردن این میوه میتواند برای دندان حکم مسواک زدن رو داشته باشد.

میوه های عجیب - هالا
۲ – Jackfruit جاک فروت یا جاکویرا

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

این میوه در جنوب و غرب هند و سریلانکا و فیلیپین و بنگلادش می‌روید. میوه جاک فروت شبیه آناناس، اما از آن شیرین‌تر است. از چوب این درخت به خاطر استحکام بسیار آن در ساخت اثاث منزل استفاده می‌شود.

انگور برزیلی: Jaboticaba

انگور برزیلی، یک نوع انگور عجیبه که میوه های آن روی تنه درخت رشد می کنند. درخت این میوه به راحتی خود را با محیط تطبیق میدهد و تقریبا در هر شرایطی قابل پرورش دادن هست.

عجیب ترین میوه ها - انگور برزیلی
۳ – Passion Fruit پاشن فروت

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه آمریکای جنوبی و هند و نیوزلند است. این میوه دارای دانه‌های ریز مانند انجیر، اما از انجیر شیرین‌تر است و در تهیه بستنی و شیرینی از آن استفاده می‌شود.

آکیوت، میوه درخت آناتو: Achiote

میوه های درخت آناتو به عنوان رنگ دهنده های طبیعی استفاده میشوند و به خاطر تایید وزارت بهداشت برای سالم بودن این نوع رنگ، آکیوت یه میوه محبوب و کمیاب به حساب می آید.

عجیب ترین میوه ها - آکیوت
۴ – Lychee لیچی

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه جنوب چین و جنوب هند و تایوان است. پوست این میوه مانند پسته سخت است و گفته می‌شود، قدمت آن به ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد بازمی‌گردد. طعم این میوه شبیه انگور و از جمله میوه‌های سرشار از ویتامین سی است.

ساپوت سیاه: Black Sapote

ساپوت سیاه یه میوه عجیب و غریب به نرمی گوجه فرنگی است که داخلش مزه پودینگ شکلاتی میدهد. به همین خاطر اسم دوم این میوه رو میوه پودینگ شکلاتی گذاشته شده است.

میوه پودینگ شکلاتی
۵ – Star fruit میوه ستاره

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

این میوه در هند و سریلانکا و اندونزی می‌روید. طعم آن مثل کیوی و آناناس و سیب شیرین است و از جمله میوه‌های سرشار از ویتامین سی به شمار می‌رود.

دست بودا: Buddha’s Hand

این میوه عجیب از خانواده مرکبات، به شکل دست انسان رشد می کند و به همین خاطر اسم “دست بودا” برایش انتخاب شده است. دست بودا عطر خوبی دارد و به همین خاطر در چین و ژاپن از آن برای معطر کردن اتاق ها استفاده می کنند.

عجیب ترین میوه ها - دست بودا
۶ – Mangosteen مانگوستین

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه اندونزی است. طعم آن ترش و دارای عطری بسیار خوشبو است و گفته شده از جمله میوه‌های ضدسرطان به شمار می‌آید و دارای فواید بسیار زیاد است.

سالک: Salak

سالک یک نوع درخت کاج محسوب میشود که میوه های عجیب بر آن رشد می کند.به راحتی پوست آن کنده شده و قابل خوردن است. مزه سالک شیرین و اسیدی، و جنسی شبیه به سیب دارد.

عجیب ترین میوه ها - سالک
۷ – Kumqut کومکوت

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه چین است و از جمله مرکبات بسیار کوچک به شمار می‌آید که شبیه پرتقال و سرشار از ویتامین سی است.

سیب آکی: Ackee

آکی درختی همیشه سبز است که میتواند تا ۱۰ متر رشد کند. از میوه این درخت در غذاهای جاماییکایی استفاده می کنند. از خود میوه، هسته ها، برگ ها و حتی تنه درخت برای موارد دارویی استفاده میشود.

عجیب ترین میوه ها - سیب آکی
۸ – Durian دریان

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه برونئی و اندونزی و مالزی است. به دلیل اندازه بزرگ آن به ملکه میوه‌ها معروف است. این میوه دارای بوی بسیار بدی است، به همین دلیل استفاده از آن در اماکن عمومی ممنوع است، اما طعم آن شیرین است.

کلم رومی: Romanesco Broccoli

این سبزی عجیبی که میبینید، همان گل کلم است اما با شکل های منظم تر! کلم رومی اولین بار در ایتالیا دیده شد و مزه آن کمی ترد تر از گل کلم معمولی هست.

 

عجیب ترین میوه ها - کلم رومی
۹ – Dragon Fruit میوه اژد‌ها

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه این میوه مکزیک و مرکز و جنوب آمریکاست و به خاطر شکل و رنگش به این نام از آن یاد می‌شود. این میوه دارای سه رنگ سفید و صورتی و قرمز، و طعم آن شبیه گلابی است. با برگ‌های این درخت چای نیز تهیه می‌شود.

ترگیل: Mangosteen

ترگیل رو میتوانید در کشورهایی مثل مالزی، تایلند، اندونزی یا جنوب هند پیدا کنید. این میوه عجیب که به اندازه یک توپ تنیس است، شیرین و آبدار است

عجیب ترین میوه ها - ترگیل
۱۰ – African cucumber خیار آفریقایی

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی این میوه صحرای کالاهاری در آفریقاست. این میوه دارای دو نوع سمی و غیرسمی است. نوع سمی‌ این میوه دارای پوستی به رنگ سبز است ولی نوع خوراکی آن پوستی به رنگ زرد دارد. طعم آن شبیه انار ولی از حیث داشتن دانه‌های بسیار، مثل خیار است.
۱۱ – Ugli اوگلی

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه آن جامائیکاست و طعم آن شبیه گریپ فروت است.

 

۱۲ – Langsat لانگست

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی آن مالزی و ویتنام و تایلند است. از نظر ظاهری به شکل تخم مرغ، و طعم این میوه شبیه گریپ فروت و انگور، اما از آنها شیرین‌تر است.
۱۳ – Sugar Apple سیب شکری

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه آن تایلند است و از جمله معروف‌ترین میوه‌های این کشور به شمار می‌آید. پوست آن سفت و محکم، اما طعم آن شیرین است. کالری بسیار بالایی دارد، سرشار از آهن است و به خاطر شباهت آن به سیب به این نام معروف شده است.
۱۴ – Salak سالاک

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی آن مالزی و اندونزی است و به دلیل شبیه بودن پوسته آن به پوست مار Snake-fruit مار میوه هم نامیده می‌شود. از لحاظ طعم شبیه سیب است، اما نوع ترش آن هم وجود دارد.
۱۵ – Soursop السورسوپ

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه اصلی آن مکزیک و آمریکای مرکزی است. این میوه سرشار از ویتامین C و B۱ و B۲ است و از آن در تهیه بستنی استفاده می‌شود.

 

۱۶ – Rose Apple سیب گلی

 

میوه,میوه های عجیب غریب

 

زادگاه آن جنوب آسیاست و از جمله میوه‌های بسیار عجیب است که هم به شکل سیب است و هم بو و عطر گل را دارد. بسیار خوشمزه است و مقدار بسیار کمی از آن به خارج صادر می‌شود، چون به سرعت فاسد می‌شود.

آکبی: Akebi

آکبی به خاطر رشد تهاجمی ای که دارد، در بسیاری از کشورها از جمله نیوزلند تحت عنوان “گیاهان ناخواسته” شناخته شده است. این گیاه در ادبیات ژاپنی ها هم یاد شده است، جایی که اولین بار کشف شده است!

عجیب ترین میوه ها - آکبی

1

SIMILAR ARTICLES

استویا

0 205
پیسی

0 472

بدون نظر

Leave a Reply

3 + چهارده =