درمان سنتی لوسمی

درمان سنتی لوسمی

0 220
لوسمی
1
1

سرطان خون یا لوسمی نوعی سرطان است که در مغز استخوان شکل می گیرد. مغز استخوان مسئول تولید سلولهای خونی می باشد.
اگر DNA سلول های سفید خون آسیب ببینند، سلول به حد خطرناکی شروع به تکثیر می کند. این سلول به قدری تکثیر می شود که سرانجام تعداد آن از سلول های سالم دیگر خون بیشتر می شود.
وقتی که سلول های سفید خون به درستی عمل نکنند، فرد مستعد ابتدا مبتلا به عفونت می شود، خونریزی های او بدون لخته شدن خون ادامه پیدا می کند و دچار کم خونی می شود. در نتیجه سیستم ایمنی ناکارآمدی پیدا می کند و به سرعت وزن از دست می دهد.
پیش از شروع هر نوع درمان های گیاهی برای سرطان خون، لازم است که فردابتدا با یک انکولوژیست مشورت کند تا اطمینان حاصل کند که گیاهان مورد مصرف هیچ گونه تداخلی با داروهای وی ندارند.به همین ترتیب در صورت تمایل به توقف مصرف داروهای تجویز شده هم،حتما باید آن را با انکولوژیست در میان گذاشت.

چای سبز
چای سبز برای مقابله با سرطان خون مفیددر نظر گرفته می شود. این چای از برگ های خشک و پژمرده تهیه می شود. چندگیاه چای، مانند چای سیاه و سبز کاملیا، در ساخت این نوشیدنی بکار رفته است .
دانشمندان در حال حاضر مشغول به بررسی عصاره چای سبز هستند، که حاوی اپی‌گالوستاچین ۳ گالت (EGCG) برای بیماران مبتلا به سرطان خون است. آنها معتقدند که این ترکیب دارای خواص ضد سرطان است.
مطالعات سرطان بالینی در سال ۲۰۰۹ به انتشار نتایجی ختم شدند که بیان می کرد این اثر زمانی آشکار می شود که از این عصاره به همراه کورکومین استفاده شود، به این خاطر که تنها جزء فعال در آن،ریشه زردچوبه است. نتایج تحقیقات در لوله آزمایش از ایجادتغییری در مکانیسم مرگ سلولی در سلولهای لوسمی لنفوسیتی مزمن خبر داد. این درمان، نتایج مطلوبی همچون مقاومت در برابر مرگ سلولی نرمال را نشان می دهد.


با این حال، درمان با چای سبز هنوز نمی تواند به طور کامل جایگزین روش هاکنونی درمان سرطان شود.

گیاه دارواش،Viscum album

که از خانواده گیاه همیشه سبز و نیمه انگلی است که در درخت بلوط و صنوبر رشد می کند. طبق تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه مرکز پزشکی مریلند ، عنصری به نام لکتین در عصاره دارواش وجود دارد که به عنوان یک عامل ضد سرطان عمل می کند. این ترکیب، مواد شیمیایی و پیوستگی های خارج از سلول را تغییر می دهد.
دارواش در بیمارستان های اروپایی برای درمان بیماری هایی استفاده می شود. یک پژوهش آزمایشگاهی بر روی دارواش ثابت کرد که دارواش حاوی خواص ضد سرطان است. با این حال، دوز مناسب آن فقط توسط یک پزشک مجرب قابل تجویز است.

زردچوبه، گیاهی دارای چندین خواص دارویی است. قرن ها است که از آن برای درمان بیماری های مختلف، از جمله سرطان استفاده می شود. در واقع زردچوبه، درمانی محبوب در فرهنگ های آسیایی است که در درمان بیماری ای جدی مانند سرطان بکار می رود.

1

SIMILAR ARTICLES

عسل

0 140
پروستات

0 205

بدون نظر

Leave a Reply

15 − ده =