لازانیای اسفناج

لازانیای اسفناج

2 3719
1
1
این لازانیا را می‌توانید در مدت کمتر از ۲ ساعت برای ۱۲ نفر آماده کنید. نگران این نباشید که در لازانیای اسفناج گوشت به کار نرفته است، چون انواع مواد جایگزین گوشت برای درست کردن این لازانیا استفاده می‌شود. به جای پنیر ریکوتا می توانید از پنیر خامه‌ای استفاده کنید.
مواد لازم:
اسفناج تازه ۲٫۲۵ کیلوگرم
قارچ ۱٫۳۵ کیلوگرم
پنیر ریکوتا ۴۵۰ گرم
ورق لازانیای اسفناج یا ساده ۴۵۰ گرم
شیر ½ ۴ پیمانه
کره ۱ پیمانه (۲۴۰ گرم)
عصاره سبزیجات ¾ پیمانه
برگ جعفری ½ پیمانه
آرد سفید ½ پیمانه
پنیر گودا ½ پیمانه
پنیر پارمزان ½ پیمانه
سیر ۳ حبه
نمک ۳ قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه آسیاب شده ¾ ۱ قاشق چای‌خوری
جوز هندی رنده شده ½ قاشق چای‌خوری
طرز تهیه:
  1. دقت کنید که فقط از برگ اسفناج استفاده کنید. برگ‌های اسفناج را با آب سرد بشویید و خوب آبکشی کنید بگذارید کمی آب آنها برود سپس خرد کنید.
  2. تابه نسبتا بزرگی انتخاب کنید. ۲ قاشق غذاخوری کره را در ظرفی ذوب کنید. سیرهای خرد شده را در کره تفت دهید تا طلایی شوند. برگ‌های اسفناج را اضافه کنید و درب ظرف را بگذارید؛ هر چند وقت یک بار اسفناج‌ها را تفت دهید. پس از ۴ تا ۵ دقیقه آن‌ها را از ظرف خارج کنید. توجه داشته باشید در نهایت اسفناج های تفت داده شده آب نداشته باشند.
  3. اسفناج‌ها را به همراه پنیر ریکوتا، ۲ قاشق چای‌خوری نمک و ۱ قاشق چای‌خوری پودر فلفل سیاه در کاسه‌ای بریزید.
  4. قارچ‌ها را به صورت ورقه های ضخیم خرد کنید. کره (۵ تا ۶ قاشق غذاخوری) را در تابه‌ای بزرگ روی حرارت متوسط گرم کنید.   قارچ‌ها را به کره اضافه کنید و آن‌ها را تا زمانی که نرم شوند تفت دهید. سپس¼ پیمانه عصاره سبزیجات را اضافه کنید و تا زمانی که تمام مایع بخار شود و قارچ‌ها بپزند، به حرارت دادن ادامه دهید. سپس قارچ‌های پخته شده را به کاسه‌ای منتقل کنید.و جعفری‌های خرد شده را با قارچ‌ها مخلوط کنید.
  5. ۴ پیمانه شیر را گرم کنید.
  6. ۸ قاشق غذاخوری کره را در ظرفی ذوب کنید، زمانی که کره شروع به حباب زدن کرد، آرد را اضافه کنید و آن را به مدت ۱ دقیقه با کره تفت دهید. سپس شیر گرم شده را به آرامی اضافه کنید و مخلوط را هم بزنید تا سس غلیظ و یک دست شود. سپس سس را از روی حرارت بردارید و مقداری نمک، فلفل و جوز هندی رنده شده را به همراه ½پیمانه مخلوط پنیرهای رنده شده به آن اضافه کنید.
  7. فر را با دمای ۳۵۰ درجه گرم کنید. ½ پیمانه از سس شیر و پنیر را برای آخر کار و زمان سرو کناری بگذارید، سپس لایه‌های لازانیا را بچینید: در یک ظرف با ابعاد ۲۲*۳۲، ½ پیمانه سس بریزید، سپس ورق‌های لازانیا را روی سس بچینید و روی ورق‌ها به ترتیب، ۱ پیمانه از مخلوط اسفناج، ۱ پیمانه از مخلوط قارچ و ½ پیمانه از سس سفید بریزید. این لایه‌ها را تکرار کنید و در لایه آخر، روی ورق‌های لازانیا، ½ پیمانه سس سفید و بعد از آن ½ پیمانه پنیر رنده شده بریزید.
  8. ظرف لازانیا را در فر قرار دهید و به مدت ۱ ساعت تا ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه بپزید تا رویه آن طلایی قهوه‌ای شود. لازانیا را به مدت ۲۰ دقیقه قبل از سرو در دمای اتاق قرار دهید.
  9. قبل از سرو غذا، ۲ قاشق غذاخوری کره را در ظرفی ذوب کنید و باقیمانده از قارچ‌های خام را به همراه مقداری نمک و فلفل در آن تفت دهید تا نرم شوند. سپس ¼ پیمانه از عصاره سبزیجات را در آن بریزید و بعد از اینکه مایع درون ظرف بخار شد، باقیمانده از جعفری‌ها را در آن بریزید و ظرف را از روی حرارت بردارید.
  10. ½ پیمانه از سس را که نگه داشته بودید با ½ پیمانه شیر مخلوط کنید. این مخلوط را روی حرارت ملایم قرار دهید تا نرم و یک‌دست شود. سپس برش‌های لازانیا را با مخلوط قارچ پخته شده با جعفری تزیین کنید و آن‌ها را با سس سفید گرم سرو کنید.
1

SIMILAR ARTICLES

حلوای آلبالو

0 210
سالاد عدس

0 281

2 نظرات

Leave a Reply

17 − 9 =