۱۰ راه مهم برای داشتن یک رژیم خام گیاهخواری سالم

۱۰ راه مهم برای داشتن یک رژیم خام گیاهخواری سالم

2 7125
10 راه مهم برای داشتن یک رژیم خام گیاهخواری سالم
10 راه مهم برای داشتن یک رژیم خام گیاهخواری سالم
1
1

 

امروز می خواهم برایتان از بهترین اطلاعاتی را که درباره خام خواری میتوان خواند بگویم. سالهای زیادی کشید تا به این نتایج رسیدم، البته اینها تنها تجارب من نیستند،بلکه بسیاری از خام گیاهخواران نیز آن ها را قبول دارند.

اصول زیر برای یک برنامه ی غذایی خام گیاهخواری سالم بسیار ضروری هستند.

۱ از هر رژیمی که خواستید استفاده کنید، باید ۷۵% از بشقاب شما را مواد تازه، خام، و میوه های ارگانیک و سبزیجات تشکیل دهد. ۷۵% از بدن شما را آب تشکیل می دهد پس بشقاب غذایی شما نیز باید آن را منعکس کند.

۲ در صورت امکان مواد با کیفیت و ارگانیک را خریداری کنید، پولتان را خرج کنید نه سلامتیتان.

۳ در طول یک روز تا جاییکه امکان دارد غذاهای سبز بخورید. چه نوشیدنی سبز، قسمتی از سالادتان، و یا یک اسموتی سبز. سعی کنید حداقل ۲ و یا ترجیحا ۳ بار در روز از سبزیجات خوب، تازه و سالم استفاده کنید.

۴ در طول یک روز شش لیوان آب بنوشید، اما این مقدار آب نباید مابین غذا خوردن شما باشد. البته اگر غذای خام بخورید میلتان به آب خوردن وسط غذا از کم می شود.

۵ تنها وقتی واقعا احساس گرسنگی می کنید بخورید.  این یک توصیه ی فوق العاده ساده است  اما اوایل باید روی آن کار کنیم. خبر خوب این است که هر چه بیشتر غذای خام بخورید، الکی غذا نخوردن برایتان راحتر می شود.

۶ در هر وعده ی غذایی تنها یک غذای پخته شده یا سنگین میل کنید (همراه با بشقاب بزرگی از سالادتان). با انجام اینکار ساده انرژی بسیار بیشتری خواهید داشت.

۷ بعد ازینکه غذای خود را خوردید برای خوردن چیز دیگری حداقل ۳ ساعت صبر کنید.  اگر خیلی احساس گرسنگی کردید از غذایی که خورده بودی یا سبزیجات خام بخورید تا با مشکلات گوارشی هم مواجه نشوید.

۸ مکمل ها را در نظر داشته باشید.  ممکن است برای شما ضروری نباشد اما خوب است. باید پیش از شروع رژیم غذایی از کمبودهایی که در بدنتان هست را با آزمایش پیدا کنید و از مکمل های بسیار سالم هر روز استفاده کنید.

۹  به تنوع فکر کنید! غذاهای جدید، موارد جدید، دستور غذایی و پخت جدیدی را امتحان کنید. تمام تلاشتان را بکنید تا از تمام گروه های غذایی حداقل ۳ بار در هفته میل کنید. تنـــــوع طعــــم زندگیــــیست… و به شما سلامتی بی نظیری تقدیم می کند!

۱۰ عاشق هر چه که می خورید باشید!  غذا باید  لذت بخش باشد، غذاهای خام هم همینطور هستند.  تنها غذاهایی که دوست دارید را انتخاب کنید و اگر غذایی که عاشقش بودید رو پیدا نکردید به جستجو و امتحان کردن غذاهای مختلف ادامه دهید که هزاران غذای خوشمزه و سالم وجود دارد.

 

ترجمه شده از therawfoodcoach.com

 

 

1

SIMILAR ARTICLES

عسل

0 140
پروستات

0 205

2 نظرات

  1. سلام من ۴۰ سالمه و حدودا ۱۰ کیلو اضافه وزن دارم قدم ۱۵۴ هستش و ۵ سالی بود که پسوریازیس گرفتم قبلش هیچ مشکلی نداشتم چند ماه بعد از زایمان این بیماری عود کرد و منبا مراجعه به پزشک متوجه شدم و ۱شنبه ها ۶ عددمتوترکساد استفاده میکردم سه هفته س قرص نمیخورم و از ۶امروز ۱۳ روزه خام گیاه خوار شدم و هر زمان گرسنه میسم میوه یا سبزی میخورم یا کشمش خوردم مقداری مغز گردو و پسته ی خام مصرف کردم و گاها ارده و شیره ی انگور ،ولی متاسفانه اصلا ورزنم کم نشده احساس سبکی خیلی خوبی دارم وساولی وزنم چرا کم نمیشه ممنون میشم جواب رو برام ایمیل بزنید.بزنید.با تشکر

Leave a Reply

2 × سه =